12-Zaladunek-ziarna-do-tune.jpg

Logowanie






Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie

Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie:



Wiadomość HTML?


katalog stron

Odnowa wsi
02.01.2011.
Lubelska wieś korzysta z unijnych pieniędzy. W pozyskiwaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest w Polsce liderem. Marszałek województwa wręczył umowy dotyczące realizacji kolejnych 65 projektów na odnowę wsi.
 

Wśród samorządów, które skorzystają z unijnego wsparcia jest gmina Garbów. Planuje ona zmienić otoczenie parku wokół zabytkowego pałacu. Mają powstać w nim alejki, parking, wyburzone zostaną garaże. Park ma przypominać ten sprzed wojny.

Kazimierz Firlej – wójt Grabowa „Teren będzie oświetlony stylowymi lampami, ustawione zostaną ławki, także tu powstanie takie centrum Garbowa”.

Niebawem w pałacu ma być też otwarta, dzięki unijnym środkom, multimedialna izba tradycji. Takie i wiele podobnych pomysłów otrzymało wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Sławomir Sosnowski – Zarząd Województwa Lubelskiego „ Te wnioski dotyczą przedsięwzięć związanych z życiem, z jakością życia i myślę, że będą one miały wpływ na integrację”.

O pieniądze na odnowę wsi starają się przede wszystkim samorządy. Umowy otrzymało 7 powiatów, ale też 5 parafii i 2 domy kultury. To pomoc dla przedsięwzięć kulturalnych, społecznych i inwestycji.

Tomasz Futera - burmistrz Kocka „ Modernizujemy 2 ujęcia wody, stąd też wodociąg w Kocku, gdzie mieszka 60% mieszkańców naszej gminy. Plus jeszcze ujęcie wody w Talczynie".

Wartość inwestycji , wynosi ponad 45 mln złotych. Połowę pokryje Unia Europejska.

OTV LUBLIN/Anna Kurzępa/Agrobiznes

 

Not Found | Kompas Turystyczny – turystyka, wycieczki, atrakcje

Error 404

The page you requested could not be found.