Logowanie






Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie

Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym serwisie:



Wiadomość HTML?


katalog stron

Nie chcą ferm tuczu
03.12.2007.

Rolnicza pikieta pod fermą tuczu świń spółki Animex Agri w Więckowicach w Wielkopolsce. Rolnicy nie zgadzają się na taką produkcję, twierdzą że ogranicza ich dochody i źle wpływa na środowisko. Swoje postulaty i propozycje zmian w polskim prawie przedstawią premierowi. W styczniu zapowiadają kolejne protesty.

 

Te i wiele innych negatywnych słów na temat przemysłowego tuczu świń można było usłyszeć w Więckowicach. Rolnicy są rozgoryczeni, bo cena żywca drastycznie spadła. Jak twierdzą również przez taką produkcję.

Wśród protestujących byli również mieszkańcy Więckowic, którzy boją się o swoje zdrowie i środowisko.

Przedstawiciele koncernu do którego należy ferma świń nie chcą komentować zarzutów. Tymczasem Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych przygotowało projekty ustaw które mogą zahamować rozwój i powstawanie tak dużych ferm jak ta w Więckowicach.

Dokumenty przygotowane przez związkowców w przyszłym tygodniu mają trafić do premiera i parlamentarzystów.

Źródło: Rafał Sterczyński, Beata Mes/Agrobiznes